Nem tudom, ki hogy van vele, de én utálok "ünnepibe" öltözni. Ezalatt a neylonharisnyát, fekete(!) kiskosztümöt, fehér, vasalt ingecskét és elegáns topánkát értem. Oké, oké, ha az aradi vértanúkról, október 23-ról vagy március idusáról van szó, úgy érthető, mert végül is gyászolunk valami a hazánknak fontosat, jó, legyünk "csinosak" (szerintem az az idétlen kosztüm, amit időnként lányok fölvesznek, egy kissé a súlyemelők vállaihoz hasonlóvá teszi az övéket, és minden, csak nem csinos...).
De kérdem, ha egy ütődött iskolai dologról van szó (pl. évzáró), akkor miért ne lehetnénk színes ruhákban? Hiszen az "ünnepnek" az az alapja, hogy örülünk valaminek, és szerintem a vidám ruhák ezt sokkal jobban kifejezik... Hogy ballagásra meg szalagavatóra minek az egyenkosztüm, az egy másik rejtély. Szerintem egy kicsit undorító, amikor egy osztály ennyire uniformizálni akarja magát. Jó, lehet mondani, hogy ez hagyomány (ezt az érvet utálom mind közül a legjobban), és hogy az adott osztály összetartozását szimbolizálja. Jó, de akkor először ténylegesen össze kéne forrnunk, és csak utána mutagatni a külvilágnak.
Ui.: Évnyitón azért elmegy a fekete.
Kultúra-rovat: nekem nagyon tetszett a Kőszívű ember fiai, és aki esetleg elsunyulta anno, és még nem olvasta, az tegye meg, mert ha nem kötelező és nem kérik számon, akkor nagyon izgalmas tud lenni.
(Eddig nem volt különösebb problémám Adyval, de amióta őt vesszük, egyre kevésbé szimpatikus... Gratulálok, magyar oktatási rendszer, így kell elvenni a gyerekek kedvét az olvasástól. )